Archive for märts, 2011

Pööratav IP kaamera

Sai tellitud DXist pööratav 300 KP veebikaamera. 5 V toide, LAN, WIFI, IR, alarmi sisend ja väljund, mikrofon ja audio väljund. Seda kõike tagasihoidliku 60 USD eest. Asi töötab selle raha eest laitmatult. Kehv on, et ei saa teda teha täiesti ilma paroolita kasutamiseks. Kehvapoolne oli ka optika, mis oli lihtsalt must. Tuli eest ära kruttida ja puhtaks nühkida. Õnneks on võimalik eBayst tellida ka asendus. Proovida saab http://193.40.224.80/. Kasutaja on kaamera ja parooli pole.

No comment »

Valgehobusemäe tornis

26. märtsi õhtul sai käidud tornis sidet proovimas CB, PMR ja 2m sagedustel. http://foorum.cbradio.ee/viewtopic.php?f=5&t=4997&start=0 
Eeter oli puhas, mäel oli üsna palju laudureid, ilm oli vahelduva tuulisusega.
Kuna torn on kõrge, siis levisid nii Tallinna PMR 3 kanalil papagoi kui ka Keri saare PMR 6. CB sagedusel oli heaks üllatuseks Arved oma tubase EH antenniga, mis pidi tal olema voodi nurgas (nagu seriaalis Allo, Allo). Seks korraks asi klaar.

No comment »

TechoLine BC700 laadija

Tark laadija mis ei olegi vast väga tark laadija, sest 200mA laadimisvoolu puhul kipub laadimise arusaamatul ajal ära lõpetama. Soovitati kasutada 500mA voolu, sest siis on pinge vahe suurem, mille järgi laadija saab aru, et aku on täis.

Comments off